2. Монтана
  3. Аматьорският Тунджа изхвърли елитния Монтана

Аматьорският Тунджа изхвърли елитния Монтана

Вторият в класирането на Югоизточната “В” група Тунджа (Ямбол) изхвърли от турнира за Купата на България елитния Монтана.

Вторият в класирането на Югоизточната “В” група Тунджа (Ямбол) изхвърли от турнира за Купата на България елитния Монтана. 120 минути двата отбора не успяха да си отбележат гол, а при дузпите аматьорският тим се наложии с 5:4. Фатален за гостите бе петият опит от бялата точка, при който централният защититник Димитър Коемджиев се провали в опита си да преодолее вратаря Петър Гаргов. Георги Мечечиев изведе монтанци с капитанската лента. 33-годишният футболист, който е юноша на Тунджа, бе посрещнат изключително приветливо от феновете на домакиниите. Те обаче не простиха на останалите игричи на гостите, които ненужно демонстрираха високо самочувствие и често репликираха съдията, заради което Светлан Кондев, Ради Бачев и Николай Чипев получиха жълти картони. Ст. треньорът на Монтана Стефан Грозданов, който е наказан да не седи на резервната скамейка за един мач, изгледа срещата от официиалната трибуна.

Футболистите на третодивизионния тим бяха по-активни през първото полувреме. В 25-та мин. Марко Марков бе изведен сам срещу вратаря, но Атанас Аршинков спаси. Пет митуни преди почивката Георги Гончев от малък игъл стреля високо над вратата.
Още при първата си атака след почивката Светлан Кондев сложи топката на главата на Луис Едуардо, но вратарят на Тунджа Петър Гаргов спаси опасния му удар. След това играта стана бледа и скучна, в пълна противоположност на слънчевия и топъл ноемврийски ден. В продължението домакините изпуснаха нервите си, но главният съдия Владимир Вълков ги охлади като вдигна набързо жълти картони на Марко Марков и капитана Николай Жечев.

При дузпите точни за отбора на Тунджа бяха Марко Марков, Николай Жачев, Георги Гончев, Георги Христов и Станимир Баев. За Монтана вкараха последователно Янко Сандански, Димитър Воденичаров, Йордан Тодоров и Николай Чипев, а ударът на Димитър Коемджиев бе париран от вратаря Петър Гаргов.

Тунджа (Ямбол) – Монтана 0:0
5:4 след прод. и дузпи

Тунджа:
Петър Гаргов, Николай Жачев-кап., Валентин Вълков, Георги Георгиев, Свилен Сашов, Николай Начев, Станимир Димитров (118-Георги Христов), Станимир Вълков (108-Георги Рашев), Марко Марков, Станимир Баев, Георги Гончев. Треньор Димитър Иванов.

Монтана: Атанас Аршинков, Георги Мечечиев-кап.(90-Александър Дюлгеров), Димитър Коемджиев, Радослав Бачев, Тихомир Трифонов, Владимир Мичев (51-Йордан Тодоров), Янко Сандански, Николай Чипев, Луис Едуардо, Светлан Кондев (63-Георги Аврамов), Димитър Воденичаров. Треньор Стефан Грозданов.

Главен съдия:
Владимир Вълков (Пловдив).

Помощници:
Трендафил Джабатанов, Иван Михайлов.

Жълти картони:
Светлан Кондев, Янко Сандански, Николай Чипев, Радослав Бачев (Монтана); Марко Марков, Николай Жечев (Тунджа).

Градски стадион
в Ямбол-1500 зрители.

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...