2. Монтана
  3. Монтана излъга Спортист с човек по-малко - 1:0

Монтана излъга Спортист с човек по-малко - 1:0

Мирослав Иванов отбеляза едиснвтения гол в срещата, Даниел Гаджев бе изгонен за безумно нарушение срещу Стойчо Младенов

Футболистите на Монтана, които играха почти 70 минути с човек по-малко успяха да победят Спортист (Своге) с 1:0 в мач от 11-я кръг на „А” група. Единственото попадение в срещата отбеляза Мирослав Иванов в 40-ата минута на срещата след добра комбинация с Луис Едуардо. В 20-ата минута терена с директен червен картон напусна капитанът Даниел Гаджев след безумно нарушение срещу Стойчо Младенов.

Играчите на Монтана се наложиха над съперника още в първите минути на срещата. Атанас Чипилов бе един от най-активните на терена през първото полувреме. Още в осмата минута на срещата преотстъпеният от Динамо (Киев) нападател успя да центрира в наказателното поле, където до топката се добра Мирослав Иванов. Ударът на шуменския Деко обаче бе отразен от стража на гостите.

В 18-ата минута играчите на Спортист създадоха първото си опасно положение. Херман Пиетробон подаде към Николай Цветков, който успя да отправи удар към вратата. За негово нещастие топката бе спряна от Атанас Фиданин. Две минути след това домакините останаха с човек по-малко след ненужно грубо нарушение от страна на капитана на Монтана Даниел Гаджев срещу Стойчо Младенов. Интервенцията остави Младенов с обляна в кръв глава, а Гаджев бе изгонен с директен червен картон.
Числовото предимство на терена не се изрази в териториално предимство за играчите на Спортист. В 40-ата минута се случи точно обратното домакините поведоха в резултата след гол на Миро Иванов. Нападателят бе изведен от Луис Едуардо и от точката за изпълнение на дузпа препарира вратаря на Спортист.

Играчите на Монтана очаквано върнаха оборотите през второто полувреме, а това остави повече свободни пространства за футболистите на противниковия отбор. Херман Пиетробон и Борислав Илиев не се възползваха от добри възможности пред вратата на Цанков. Преотстъпеният от Дунав (Русе) Илиев се бе озовал сам в пеналта, но опитът му с глава бе спасен.

В минутите до края на срещата броят на грубите единоборства започна да нараства. Бързите атаки станаха по-редки, но положенията пред двете врати все пак не липсваха. Бразилецът Бето опита късмета си от разстояние, като след него същото стори и Стойчо Младенов от статично положение. И двата изстрела обаче не успяха да доведат до промяна в резултата.
В крайна сметка резултатът остана непроменен и Монтана, въпреки че игра 70 минути с човек по-малко, прибави три ценни точки и с актив от 14 точки временно заема осмата позиция. Спортист заема незавидната предпоследна позиция.

16.  Ботев (Пд) 4  11  6 - 25 -19

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...