2. Моторни спортове
  3. 54-ият традиционен мотокрос в Бобошево закри сезона (снимки)

54-ият традиционен мотокрос в Бобошево закри сезона (снимки)

И тази година сезонът в мотоциклетните спортове беше закрит атрактивно с 54-ия традиционен мотокрос в град Бобошево. Повечето от най-добрите български мотокросисти участваха във финалната надпревара за годината. Валентин Матеев от МСК „Троян Мотоспорт” спечели състезанието в клас 65 куб.см.

И тази година сезонът в мотоциклетните спортове беше закрит атрактивно с 54-ия традиционен мотокрос в град Бобошево. Повечето от най-добрите български мотокросисти участваха във финалната надпревара за годината. Валентин Матеев от МСК „Троян Мотоспорт” спечели състезанието в клас 65 куб.см. Състезателят Майкъл Иванов също от „Троян Мотоспорт” беше на-бърз в клас 85 куб.см. При 125-кубиковите победата беше за Янко Ташев от МСК „Ридо“ Самоков. В клас МХ1 победител стана Петър Петров, а в клас МХ3 първи завърши Кадир Масар от „Троян Мотоспорт”.

Победителите бяха наградени от председателя на Българската федерация по мотоциклетизъм Богдан Николов, председателя на Организационния комитет Румен Петков, депутата от БСП Мая Манолова и кмета на град Бобошево Крум Маринов.