2. Моторни спортове
  3. Алваро Баутиста поднесе изненадата в средния клас на мотоциклетизма

Алваро Баутиста поднесе изненадата в средния клас на мотоциклетизма

Алваро Баутиста донесе победа за тима на Априла в 250-кубиковия клас във втория старт от програмата на Световния шампионат по мотоциклетизъм. Представителят на домакините Хироши Аояма завърши втори със своята Хонда. Матия Пасини не срещна съпротива от преследващите го опоненти и без особени затруднения заформи призовата тройка.

Настоящият шампион Марко Симончели поведе състезанието от първата си позиция, но лош късмет доведе до спукана предна гума в осмата обиколка. След спирането в бокса той завърши 17-и, при което не успя да спечели точки за генералното подреждане.

Първоначално Баутиста изпъсна третото място, от което започна надпреварата. Аояма поведе колоната, след като Симончели изгуби контрол върху машината си. До края на състезанието ожесточена битка  за първото място водеха единствено Баутиста и японецът. Пет обиколки преди края испанецът се възползва от пролука и изпревари опонента си, с което спечели и първата си победа за сезона. Първенецът от Катар Ектор Барбера приключи на разочароващото 12-о място.