2. Моторни спортове
  3. Ангел Караньотов начело в европейския шампионат по супермото

Ангел Караньотов начело в европейския шампионат по супермото

Младата българска надежда Ангел Караньотов (КТМ) спечели Гранд при на Европа - трети кръг от европейския шампионат по супермото в клас S3 и излезе на първо място във временното класиране за надпреварата, съобщиха от родната федерация по мотоциклетизъм.

Състезанието се проведе на италианската писта Латина, близо до Рим. Българският пилот има общо 136 точки от трите проведени кръга, а това е първата му победа в шампионата на Стария континент. Разликата с основния му съперник за титлата, германецът Кевин Вьортеле (КТМ), е само три точки, като до края на шампионата остават още четири кръга.

В отворения клас другият български представител Росен Тончев (КТМ) завърши десети и заема пета позиция във временното подреждане.

Следващият старт от европейския шампионат по супермото е на 20 септември на пистата Пас де ла Каса в Андора.