2. Моторни спортове
  3. Арабаджиев стартира 23-ти, финишира 19-ти в първия старт

Арабаджиев стартира 23-ти, финишира 19-ти в първия старт

Днес се състоя първият старт от сериите GP2 на испанската писта "Каталуния", в който взе участие и българинът Владимир Арабаджиев.

След техническите проблеми в квалификацията вчера, които не му дадоха шанс за по-предна позиция от 23-ти на старта,  днес Владо направи добър старт като още в самото начало изпревари някои от своите съпреници и в края на първата обиколка той вече бе 17- ти.

Българинът състезаващ се за отбора на Колони Моторспорт спечели още една позиция и при влизането си в бокса вече бе 16-ти. За съжаление грешка на механиците доведе до загубата на ценни секунди и това костваше на нашия пилот 8 позиции в класирането. В крайна сметка Владо продължи уверено и успя да завърши на 19-то място, в състезанието спечелено от Чарлз Пик. Българинът сподели:

"След проблемите в квалификацията вчера, очаквах днес състезанието да е много тежко за мен. Стартирах добре и още в първата обиколка успях да изпреваря няколко болида. Борих се със съперниците си до самия финал и успях да достигна до 19-то място. И днес за съжаление имах проблеми с кормилната система. Сега ще свалим всички данни от днес за да анализираме събраната информация и да подобрим представянето си в утрешния старт.", сподели Владо.

Вторият старт в Барселона е в неделя от 11:35, точно преди Гран при на Испания във Формула 1.