2. Моторни спортове
  3. България поведе в класирането на източноевропейския шампионат по мотокрос

България поведе в класирането на източноевропейския шампионат по мотокрос

България поведе в класирането по нации след втория кръг на източноевропейския шампионат по мотокрос

България поведе в класирането по нации след втория кръг на източноевропейския шампионат по мотокрос, предаде БТА.

27 български състезатели застанаха на старта край македонския град Гевгелия и с отличното си представяне окупираха челните места в класирането.

След едногодишно отсъствие Николай Куманов с Хонда се завърна на трасето и спечели битката в първия манш в клас МХ1, но заради лека контузия предпочете да не стартира във втория.

В клас МХ2 пък златото грабна Николай Колев със Сузуки, а среброто бе за друг български състезател - Тодор Тотев с Хонда.
При 85сс победител стана Майкъл Иванов, а при най-малките в клас 65сс Валентин Матеев завърши втори, следван от Кристиян Петков.

И тримата се състезават с КТМ. В клас АТВ пък златото спечели Николен Кушев с Ямаха. Третият кръг на източноевропейския шампионат по мотокрос ще се състои в Молдова на 17 април.