2. Моторни спортове
  3. Българска доминация в първия кръг от Източно-европейския шампионат по мотокрос в Гърция

Следващият старт от календара на шампионата е на 13 април в Турция на писта "Хайраболу"

Българските състезатели доминираха в първия кръг на Източно-европейския шампионат по мотокрос в Серес, Гърция. В надпреварата се ключиха представители от 6 държави - Гърция, Македония, Сърбия, Черна гора, Румъния, Черна гора и България.

В клас 65 куб.см. шампион стана Кристиян Иванов - КТМ, а втори в класирането и първи подиум записа друг наш сънародник-Димитър Грозданов с КТМ. В клас 85 куб.см. миналогодишният шампион Хакан Халми (България) стартира с победа и в двата манша, а след него останаха още двама родни състезатели - Момчил Иванов с КТМ и Станислав Цеклеов с Кавазаки.

В клас МХ2 след оспорвано каране Йоргос Арванитис (Гърция) и Майкъл Иванов спечелиха по един манш, но за победител в крайното класиране бе определенен представителят на домакините, тъй като той триумфира във втория манш. Трети се нареди Валентин Роглев с КТМ. Същата ситуация зрителите видяха и в сладващия клас - МХ1, където Тодор Тотев с Хонда и Адриан Радуца (Румъния) си размениха по една победа, но българският представител отново остана втори, заради същото правило, което дава предимство на победителя във втория манш.

В клас МХ Теодор Гигов с Кавазаки стана шампион, а Юлиян Райчев се нареди след него. При ветераните в този клас отново имаше българска доминация. Веселин Малинов с Ямаха стана шампион.

В отборното класиране за първия кръг на Източно-Европейския шампионат България е на първо място с пълен актив от 125 точки, пред Гърция - 114 т. и Македония - 64 точки.

Следващият старт от календара на шампионата е на 13 април в Турция на писта "Хайраболу". Феновете на мотокроса в България пък ще могат да се насладят на силните емоции на живо още тази събота и неделя, когато е републиканския шампионат на мотополигона в с. Порой до Поморие.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано