2. Моторни спортове
  3. Български състезатели по мотокрос първи на източноевропейския шампионат в Гърция

Днес се проведе първият кръг от източноевропейския шампионат по мотокрос - Мегалополи, Гърция.

В най-малкия клас – 65 куб., златото спечели Валентин Матеев, а в клас до 85 куб. републиканският шампион от миналата година Майкъл Иванов завърши трети, съобщават от Федерацията по мотоциклетизъм.

При големите, в клас МХ2 спечели друг български талант - Николай Колев. В отборното класиране България е на второ място след домакините от Гърция.

Вторият кръг от източноевропейския шампионат ще се проведе в Македония на 11 април. Седмица по-рано обаче България е домакин на друго голямо събитие - на 4 април в Севлиево стартира Световният шампионат по мотокрос.