2. Моторни спортове
  3. Британец с първа победа в Супербайк

Британец с първа победа в Супербайк

Лион Хеслъм спечели първа победа в кариерата си в световния шампионат по Супербайк, след като записа най-добро време в първия кръг от шампионата на пистата "Филип Айлънд", предаде БТА.

Британският пилот на Сузуки завърши първи в първия манш и втори във втория, с което събра 45 точки за генералното класиране.
Хеслъм стартира от първа позиция на стартовата решетка и успя да запази преднината си до самия край на първия манш. Той бе атакуван от Микел Фабрицио на "Гарднър Стрейт" метри преди финалната линия, но италианският пилот на Дукати остана на сантиметри зад него. Времето на Хеслъм бе с едва 0.004 секунди по-добро от това на неговия съперник.

Във втория манш Хеслъм също запази преднината си до последния завой, но именно на "Суон" той бе изпреварен от Карлос Чека. Испанският пилот на Дукати от частния отбор "Алтия" успя да завърши на първото място с време от 34:16.428 минути, но седмото място от първия манш го остави едва трети в подреждането на "Филип Айлънд".

Микел Фабрицио остана трети във втория манш и завърши на второ място на почетната стълбичка.

В генералното класиране първи е Хеслъм с 45 точки, следван от Фабрицио с 36, Чека с 34, Нориуки Хага с Дукати и 27 точки, Силван Гуинтоли със Сузуки и 23 точки, колкото има и шестият Джонатан Рей с Хонда.

Макс Биаджи с Априля остана седми, а Трой Корсър с БМВ - осми. Миналогодишният шампион в британския Супербайк Лион Камие завърши на девето място за Сузуки.

Суперспорт пък започна без шампиона си Кал Кръчлоу, който вече кара Ямаха в Супербайк. Без него победител на "Филип Айлънд" стана Юджийн Лавърти с Хонда, който бе най-бърз дори и след рестартирането поради почистване на разлято масло на пистата.

Хоан Ласкорс с Кавазаки остана втори, а на трето място на подиума се качи турският пилот на Хонда - Кенан Суфолу.
Супербайк продължава от 26-28 март с втория кръг в Портимао, Португалия. Тази година шампионатът ще бъде съставен от 13 кръга с общо 26 старта.

В него за титлата ще се борят 26 постоянни състезатели и 7 отбора на конструкторите. До края пилотите ще карат два пъти в Италия и по един път в Португалия, Испания, Холандия, Република Южна Африка, САЩ, Сан Марино, Чехия, Англия, Германия и Франция.