2. Моторни спортове
  3. Бронз за отбора на GLOBUL Rally Team

Бронз за отбора на GLOBUL Rally Team

Екипажът на GLOBUL Rally Team Крум Дончев/ Петър Йорданов финишира на трета позиция в 44-ото издание на рали "България" 2013 г. Състезанието бе едновременно старт от Европейската рали купа и българския рали шампионат.

Рали "България" 2013 г. се проведе в три напрегнати състезателни дни - 5-7 юли. Състезанието стартира в петък вечерта със специален етап по улиците на гр.Самоков като тандемът Дончев/Йорданов даде трето време.

През Ден 1 започна същинската част от състезателната програма на надпреварата. Екипажите изминаха три скоростни етапа, които през втората част от първия ден бяха повторени. Състезателите на GLOBUL Rally Team не бяха доволни от настройките по автомобила, след което механиците в сервизната зона ги промениха и екипажът затвърди третата позиция в генералното класиране.

През финалния ден на рали "България" 2013 г. екипажите бяха в очакване на нови шест етапа - "Бели Искър", " Боровец-Радуил" и "Гуцал", изминати отново по два пъти. Екипажът Крум Дончев/Петър Йорданов се справи успешно с изпитанието и завърши на трета позиция в крайното класиране.

Какво споделиха състезателите на GLOBUL Rally Team след края на надпреварата:

Крум Дончев: "Искам да благодаря на моя отбор и на всички хора, които работиха да подготвят автомобила за участието ни в 44-тото рали България. Направихме грешка с избора на гуми още в първия ден. Днес сутринта също тръгнахме с меки гуми, което се оказа грешно. За последните етапи сложихме твърди гуми, от които бяхме доста по-доволни. Разликата с лидерите беше прекалено голяма и не беше възможно да се борим за победата. Поздравявам победителите и гледаме напред."

Петър Йорданов: "Искам да поздравя колегите си за доброто представяне. Надявам се за в бъдеще за по-добро класиране."

Въпреки третата си позиция Дончев и Йорданов са решени да се борят и започват подготовката си за предстоящото рали "Сърбия" 2013 г, което ще се проведе в периода 19-21 юли.
Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано