2. Моторни спортове
  3. Чой гони 4-та поредна победа на любима писта

Чой гони 4-та поредна победа на любима писта

Четвъртият кръг от надпреварата е този уикенд в Риека

Мартин Чой ще се бори за първа победа през сезона, но и за 4-та поредна на любимата си писта, в европейския шампионат по мотоциклетизъм „Алпе Адрия” . Четвъртият кръг от надпреварата е този уикенд в Риека.

На това трасе в Хърватия миналата година се проведоха три състезания от европейския шампионат в клас SST 1000 и Чой спечели всичките. В Риека той предсрочно си осигури титлата, а в предпоследния и в последния кръг софиянецът направи две поправки на рекорда на състезателна обиколка на пистата в своя клас. Също тогава, със своя мотор BMW, Мартин счупи върховото време и за квалификационна обиколка.

„Много се радвам, че отново ще карам в Риека. Надявам се отново да победя, а след това и да защитя европейската си титла. Състезанието идва в точния момент за мен, дано имам и късмет”, заяви Мартин Чой преди първите тренировки на пистата.

През 2012 г. звездата на Globul Racing Team има две втори и едно девето място в „Алпе Адрия”. Миналата година той спечели 5 от всичките девет кръга и изпревари с 65 точки втория в генералното класиране – австрийската легенда Андреас Меклау.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано