2. Моторни спортове
  3. Чой трети в Словакия, остава лидер

Чой трети в Словакия, остава лидер

Мартин Чой остана начело в европейския шампионат по мотоциклетизъм „Алпе Адриа”, след като се класира трети в клас „Суперщок 1000”, в V кръг, на пистата „Словакияринг”.

27-годишният Чой, който кара БМВ за софийския “Prima Build Racing Team”, завърши на 6 секунди след победителя Андреас Меклау (Ав, Сузуки) и на 3 сек след Михал Фила (Чех, БМВ). Така и тримата запазиха позициите, от които стартираха на почти 6-километровото трасе край Братислава, едно от най-сложните и техничните в Европа.

„Няколко обиколки преди края усетих, че задната ми гума може да не издържи, ако натисна докрай. Затова предпочетох да играя на сигурно и да взема така важните за общото класиране точки”, заяви Мартин след поредния си успех.

Следващият кръг от шампионата е на 25-26 юни в Хърватия. От 4 проведени досега състезания (II кръг беше отложен) Чой има две победи и едно трето място.