2. Моторни спортове
  3. Дани Педроса спечели дъждовното Гран при на Малайзия (видео)

Дани Педроса спечели дъждовното Гран при на Малайзия (видео)

Испанският пилот на Хонда спечели състезанието още в неговата 13-а обиколка, след като то беше прекратено с червен флаг

Дани Педроса спечели дъждовното Гран при на Малайзия от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас Moto GP, с което съкрати аванса на лидера в генералното класиране Хорхе Лоренсо. Испанският пилот на Репсол Хонда завърши с време 29:29.049 минути и победи с почти четири секунди своя сънародник от заводския тим на Ямаха.

Педроса спечели състезанието още в неговата 13-а обиколка, след като то беше прекратено с червен флаг. Първоначално пилотите се прибраха в гаражите на своите отбори и очакваха продължаване на надпреварата, но то така и не дойде при сипещия се дъжд в Малайзия.

Според правилниците на Moto GP, победител стана Педроса с първо място при пресичането на финалната линия от предната обиколка, докато Лоренсо остана на втора позиция с време 29:32.823 минути. На последното стъпало на подиума пък се качи завърналият се от лечение на контузия австралийски пилот на Хонда - Кейси Стоунър.

Хорхе Лоренсо продължава да бъде лидер в генералното класиране при пилотите с актив от 330 точки, докато единственият негов конкурент Педроса е на второто място с 23 пасив. Стоунър все още е трети, но италианецът Андреа Довициозо е на 18 точки зад него.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано