2. Моторни спортове
  3. Елиас и Еспараго с победи на "Херес"

Елиас и Еспараго с победи на "Херес"

Завършиха надпреварите от световния шампионат по мотоциклетизъм за Голямата награда на Испания при 125 куб. см. машини и клас Мото 2, което е наследник на състезанието при 250 куб. см.

Испанецът Тони Елиас триумфира на пистата „Херес” в клас Мото 2. Състезанието бе прекратено и рестартирано за 17 обиколки заради катастрофа между осем състезатели във втората обиколка. Елиас бе сред катастрофиралите, но се размина без повреди и след подновяването на надпреварата проведе оспорвана борба с победителя от Катар Шоя Томизава, Лути, Юки Такахаши и Кени Нойс.

Томизава завърши на втора позиция, докато Лути в крайна сметка финишира на трета. След това се наредиха Такахаши, Симоне Корси и Серджо Гадеа.

Испанецът Пол Еспаргаро победи своя сънародник Нико Терол в клас до 125 куб. см. Двамата бяха част от оспорваната борба в челото на колоната, в която бяха замесени Ефрен Васкес, Сандро Кортесе и Естеве Рабат.

Еспаргаро успя да спечели победата, като на финала бе с 1,8 секунди по-бърз от Терол, а Рабат завърши изцяло испанския подиум на състезанието на пистата „Херес”. Стартиралият от полпозишън Марс Маркес изостана още на първия завой на надпреварата, а още преди да е завършила първата обиколка претърпя тежка катастрофа.