2. Моторни спортове
  3. Франсиско Лопес спечели седмия етап при мотоциклетистите в рали Дакар

Франсиско Лопес спечели седмия етап при мотоциклетистите в рали Дакар

При автомобилистите в Буенос Айрес стартираха 140 екипажа, а сега са 92

Чилиецът Франсиско Лопес с "Априлия" спечели при мотоциклетистите седмия етап от ралито Дакар - общо 763 километра между Арика и Антофагаста в северната част на Чили. Франсиско Лопес бе най-бърз в специалните отсечки с обща дължина 273 километра и финишира първи, на 2 минути и 21 секунди пред втория - Сирил Деспре /Франция/ с КТМ. На трето място в етапа се класира лидерът в генералното класиране при мотоциклетистите Марк Кома /Испания/ с КТМ, който в етапа изостана на 3 минути и 45 секунди след чилиеца Франсиско Лопес.

В днешния седми етап на старт застанаха 280 участници, което означава, че 127 са се отказали преди втората част на ралито. От 170 мотористи продължават 125, а 45 са се отказали. При автомобилистите в Буенос Айрес стартираха 140 екипажа, а сега са 92 - отказали се са 48. В категория АТВ от 30 екипажа вече са се отказали 13. При камионите балансът е: 67 стартирали, 21 отказали се, 46 продължават участието си във втората част на рали Дакар.