2. Моторни спортове
  3. Куманов завърши сезона с победа

Куманов завърши сезона с победа

Николай Куманов спечели 55-ия традиционно състезание по мотокрос в Бобошево

Николай Куманов (Мтел, „Екометал Рейсинг Тийм”) е победителят в тазгодишното издание на 55-и традиционен мотокрос Бобошево, което се проведе на 5 и 6 ноември в местността Миладина.

При не толкова силен първи манш, Куманов направи блестящо каране през втория и спечели първото място в клас МХ1. След него се класираха съответно на второ и трето място Добромир Добрев и Крум Кокаров.

Въпреки мъглата, състезанието се проведе при голям зрителски интерес и десетки състезатели от цялата страна в няколко класа влязоха в надпревара за призови позиции. Това бе последното състезание на Куманов за сезона. Днес той започва подготовката си за следващия сезон, като в следващия месец ще провежда тренировките си в Белгия и Холандия.

Традиционното изпитание по мотокрос в Бобошево е известно още като „пияното състезание”, тъй като победителите получават вино за награда, освен купата. Тази година общо във всички класове бяха спечелени 100 л вино.

Организаторите съобщиха още, че обмислят идеята да кандидатстват за Гинес за най-дългогодишно провеждано състезание по мотокрос.