2. Моторни спортове
  3. Морбидели с дебютен успех в Мото GP

Морбидели с дебютен успех в Мото GP

25-годишният италианец с Ямаха се възползва от катастрофата на своя съотборник Фабио Куатараро, Валентино Роси се размина в края с подиум №200

Франко Морбидели спечели Гран При в Сан Марино в клас Мото GP, шести кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм.

25-годишният италианец с Ямаха се възползва от катастрофата на своя съотборник Фабио Куатараро, завърши с време 42:02.272 минути и триумфира с първа победа в кралския клас.

Втори остана неговият сънародник Франческо Баная (Прамак Рейсинг), а трети се нареди Хоан Мир (Сузуки).

Топ 10 допълниха Валентино Роси (Ямаха), Алекс Ринс (Сузуки), Маверик Винялес (Ямаха), Андреа Довициозо (Дукати), Джак Милър (Прамак Рейсинг), Такааки Накагами (ЛКР Хонда) и Пол Еспаргаро (КТМ).

След седмото си място в днешното състезание Довициозо се изкачи на първа позиция в генералното класиране при пилотите, измествайки от върха досегашния лидер Фабио Куартараро (Ямаха СРТ), който претърпя инцидент и отпадна на Мисано Адриатико.

Италианецът поведе с шест точки пред французина, който излезе от пистата в осмата обиколка. Впоследствие той се завърна, но бе далеч от темпото на водачите и позволи на Довициозо да окупира върха.

Единственият негатив за домашната публика бе четвъртото място на Роси, който не успя да грабне своя юбилеен подиум номер 200 в кариерата си в Moto GP, след като бе изпреварен от Мир в последната обиколка.