2. Моторни спортове
  3. МСК „Севлиево“ спечели първата Отборна купа по мотокрос при мъжете

МСК „Севлиево“ спечели първата Отборна купа по мотокрос при мъжете

МСК „Севлиево“ спечели първата Отборна купа по мотокрос в България при мъжете (класове МХ2 и МХ1), която се проведе на мотополигон „Горна Росица“ този уикенд.

МСК „Севлиево“ спечели първата Отборна купа по мотокрос в България при мъжете (класове МХ2 и МХ1), която се проведе на мотополигон „Горна Росица“ този уикенд. На домашното трасе състезателите на тима дадоха най-доброто от себе си и оглавиха класирането, оставяйки на второто място и само 2 точки разлика отбора на „Троян Моторспорт 01“. Челната тройка допълниха „Панчо Рейсниг Тийм“.

При юношите (класове МХ65 и МХ85) победители станаха „Тексим Мотор Спорт“, които изпревариха „Мотоспорт Черно море“ и „Бяла Рейсинг Тийм“. В клас МХ шампион е тимът на „Панчо Рейсинг Тийм“, втори се наредиха „АИТ Рейсинг Тийм“, а трети станаха МСК „Калабак 1969“.

Надпреварата е 7-ми кръг от републиканския шампионат по мотокрос и се провежда в памет на големия приятел на мотоциклетните спортове Йовко Йовков.

Що се отнася до индивидуалното класиране в различните категории, младата надежда на България в клас МХ2  на световния шампионат по мотокрос Майкъл Иванов продължи с отличното си представяне от вчера и пак без проблем разгроми конкуренцията, не само в тази категория, но и в МХ1. В клас МХ2 Майки караше с мотоциклет Husqvarna, а в МХ1 – с Yamaha. Малкото време между отделните класове му позволяваше да смени само мотора и отново заставаше на старт, след което повеждаше след първия завой и не позволяваше да бъде изпреварен до края.

Втори в клас МХ2 на „Горна Росица“ стана надеждата на България в европейския шампионат по мотокрос Иван Петров (KTM). В първия манш той падна на старта и трябваше да наваксва от последна позиция. Състезателят на МСК „Севлиево“ обаче също показа завидна форма, като успя да изпревари повече от 10 състезатели преди него и да се добере до третото място. Във втория манш той помогна на тима да спечели отборната купа, нареждайки се на втора позиция и добавяйки 42 точки към актива си за крайното класиране. След здрава битка с Петров във втория манш и резултат 2-3 подиумът допълни съотборникът му Хакан Халми (КТМ).

С резултат 3-2 в двата манша днес и актив от 42 т. Николай Йовчев („Несебър мото“, Honda) се нареди на второто място в клас МХ1, а на третото място на стълбичката за награждаването се качи Тодор Тотев (“Литекс Ловеч Моторспорт“, Honda), който събра същия брой точки.

В клас МХ65 Кристиян Иванов (“Тексим Моторспорт“, КТМ) спечели безапелационно двата манша и добави 50 точки към актива си за генералното класиране. С две втори  места втори завърши Димитър Грозданов (МХ „Рейсинг Симитли“, КТМ), а с резултат 4-3 в двете неделни състезания и 38 т. трети се класира  Християн Даков („Левски МХ Груп“, КТМ).

В Клас МХ85 сс Алекс Димитров („Мотоспорт Варна“, КТМ) поведе след старта на първия манш и след интересна битка с основния си съперник Жулиян Георгиев („Моторейсинг Варна“, КТМ) пресече първи финалната линия. Скъсана верига на мотора във втория манш обаче не позволи на Димитров да завърши и той остана на 6-то място в общото подреждане, а победата с 47 т. взе Георгиев. С две трети места втори за кръга се нареди Виктор Касабов („Левски МХ Груп“, КТМ), а подиумът с 36 точки актив допълни Румен Мирчев („Калабак 1969“, КТМ).

В МХ Мартин Тодоров Мартин Тодоров („Калабак 1969“, Yamaha) беше отново безкомпромисен и с пълен актив от 50 т. спечели победата и в Гран при Севлиево, след него в класирането останаха Веселин Малинов  - 44 т. („Панчо Рейсинг Тийм“, Kawasaki) и Атанас Петров („АИТ Рейсинг Тийм“, КТМ) – 34 т.

Следващият 8-ми кръг от Републиканския шампионат по мотокрос ще бъде идния уикенд на мотополигон „Бършен”, Сливен.