2. Моторни спортове
  3. Над 1 милиард ще гледат мотокроса в Севлиево

Над 1 милиард ще гледат мотокроса в Севлиево

Повече от 130 телевизии и интернет канали ще излъчват този уикенд от мотополигона "Горна Росица" край Севлиево юбилейната 10-а надпревара от световния шампионат по мотокрос в класовете МХ1 и МХ2. Това гарантира над милиард зрителска аудитория, изчислиха организаторите.

На старт ще застанат най-добрите състезатели в дисциплината от 27 държави. България ще бъде представена от Петър Петров (Ямаха), който заема 12-а позиция във временното класиране на световния шампионат.

Проявата е станала възможна вчера сутринта след частично изплащане на дълга на федерацията към промоутъра „Юфстрийм" за проведените у нас състезания през 2012 г.

От общо 1,2 млн. евро задължения за неплатени такси, сега тежестта на БФМ е намалена на 500 000 евро, похвали се Богдан Николов.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано