2. Моторни спортове
  3. Официално: Zedmoto – втори в националния шампионат по мотоциклетизъм на писта

Официално: Zedmoto – втори в националния шампионат по мотоциклетизъм на писта

На 10.12.2010 в резиденция Бояна се проведе церемонията по награждаването в националните и източноевропейски шампионати по мотоциклетизъм, което означава, че второто място на Zedmoto Racing Team вече е официално.

На 10.12.2010 в резиденция Бояна се проведе церемонията по награждаването в националните и източноевропейски шампионати по мотоциклетизъм, което означава, че второто място на Zedmoto Racing Team вече е официално. Тимът заслужи отличието, като в първи кръг на националния шампионат на писта завърши трети, а в следващите три кръга – втори в отборното класиране. Най-високо класиране за Zedmoto постигнаха най-младия състезател в отбора – петокласникът Милен Георгиев с медали в класовете „Скутери” (трето място) и „Супермото Джуниър” (трето място), Владислав Димитров – Гиса (второ място в клас Супербайк 1000), Горан Цървишки (трети в Супербайк 600), Бойко Божинов (втори в Суперспорт 600 на източноевропейския шампионат и трети в националния) и Лили Великов (трети в SP Junior).

Купата за второ място в отборното класиране бе връчена лично на основателят, собственик и мениджър на Zedmoto – г-н Петър Лозанов, който не скри задоволството си от доброто представяне на тима: „За първа година сме в шампионата и завършихме на второ място! Никак не е малко за отбор, който тепърва стартира. През този сезон научихме много и за догодина ще сме много по-подготвени!”