2. Моторни спортове
  3. Откриха сезона по картинг

Откриха сезона по картинг

Откриха сезона по картинг на писта "Лаута", съобщиха за Novsport.com. Старт на състезанието и инструкции на пилотите даде лично Асен Марков – председател на Картинг федерацията в България.

Разделени в две възрастови групи – до и над 16 години, след жребий за карт, те влязоха в надпревара по регламент:

• 1 опознавателна
• 1 обиколки за пол-позишън
• 1 обиколка за прибиране
• 6 обиколки състезание + 1 обиколка за прибиране

До финал се класираха Мартин Манолов, Владимир Николов, Гено Тонев, Радослав Петров, Михаил Джуров, Станислав Георгиев, Малин Малинов и Радослав Байков.

Трети финишира Михаил Джуров, а най-бързата си обиколка направи за 00:56.124. Втори състезанието завърши Спасимир Стоев, с най-добро време – 00:55.536. Победител в днешното състезание стана 15-годишният Александър Геговски, с най-бърза обиколка за 00:55.173.

След днешната вълнуваща среща с моторните спортове на картинг пистата се готвят за утрешния ден. От 12:00 ще стартира и първият месечен финал за тази година с нов регламент и изкусителни награди.

А от 1 април пистата влиза в специален, изкушаващ период - МЕСЕЦ НА СКОРОСТТА.

За 30 дни любителите на картинга ще могат да карат на промоционални цени - 200сс – 1.00 лв.; 270сс – 1.50 лв.