2. Моторни спортове
  3. Педроса не изпусна лидерството нито за миг у дома на "Херес"

Педроса не изпусна лидерството нито за миг у дома на "Херес"

Маркес направи победата на Хонда двойна, а изненадващо Хорхе Лоренсо с Дукати също се качи на подиума

Дани Педроса с Хонда спечели първата си победа за сезон 2017 в MotoGP в домашното Гран при на Испания. На пистата „Херес” Педроса водеше през цялото време и заслужено триумфира за първи път от старта в Мизано през миналия септември. Втори остана съотборникът му в Хонда Марк Маркес, а Хорхе Лоренсо с Дукати се пребори по чудесен начин за третото място на подиума.

Лидерът в генералното класиране Валентино Роси имаше големи проблеми със своята Ямаха и в края бе изпреварван с лекота и пресече финала десети.

Дани Педроса спази традицията да печели по поне едно състезание на сезон от дебюта си през 2006-а насам. Той прекъсна серията от 4 поредни години без победа в домашното Гран при и закръгли победите си в MotoGP на точно 30.

Педроса тръгна от полпозишън за първи път от година и половина насам и се възползва по най-добрия начин като поведе от самото начало и не изпусна водачеството до края.

Дебютантът тази година в кралския клас Йохан Зарко пак направи силен старт и задмина Роси и Винялес, а след това и Кръчлоу и Яноне.

Педроса водеше с около 1,5 секунди в първата половина от състезанието, а Маркес така и не успя да скъси достатъчно изоставането си, за да атакува.

В генералното класиране Доктора остана на върха с крехък аванс от 2 точки пред Маверик Винялес и още две пред Марк Маркес.

Шестима отпаднаха днес на горещата писта „Херес”. Джак Милър дори опита да се саморазправи с Алваро Баутиста, след като и двамата излетяха още на първия завой в шестата обиколка. В гнева си Милър изрита и падналия мотор на съперника. Кал Кръчлоу се движеше на отлична 4-та позиция, когато изпусна машината си и също излетя 10 завоя по-късно. 4 обиколки след това Андреа Яноне изпусна предницата и също отпадна на 11-ия завой.