2. Моторни спортове
  3. Петър Петров завърши 27-и във втория манш в клас МХ2

Петър Петров завърши 27-и във втория манш в клас МХ2

Петър Петров завърши на 27-о място във втория манш на световния шампионат по мотокрос в клас МХ2. Българският пилот на Ямаха записа време от 37:26.331 минути на трасето "Горна Росица" край град Севлиево и остана с три точки в генералното класиране.

Петров започна добре на старта, но в първия завой се сблъска с други двама състезатели и падна на трасето. 16-годишният българин не вдигна моментално мотоциклета си, а вместо това помогна на пристиснат от своята машина съперник. След това моторът на Петров не успя да стартира бързо и той остана на над минута зад временния лидер Кен Роксен. С развитието на състезанието пилотът на Ямаха направи истински подвиг, след като изпревари осем състезатели, както и откарания в медицинския център след тежко падане Валентин Тейе. В първия манш Петров отново не започна по най-добрия начин, но стигна до 18-о място след много силно каране в края.

Благодарение на това българинът спечели три точки за генералното класиране на шампионата. Състезанието беше спечелено от германския пилот на Сузуки - Кен Роксен, който победи в Гран при на България с пълен актив от 50 точки. Втори във втория манш остана британецът Томи Сърл с 21.467 секунди пасив, а на третото място се класира холандският съотборник на победителя - Джефри Херлингс. Двамата заеха същите места на подиума в награждаването за Гран при на България.