2. Моторни спортове
  3. Петко Илиев спечели първия за сезона старт в автокроса

Петко Илиев спечели първия за сезона старт в автокроса

Негови подгласници станаха Стоян Апостолов (Бургас) с Форд Сиера и Янко Якимов (Старт Н Криводол) с Шкода

Петко Илиев с Ауди спечели първия за сезона старт в автокроса. Пилотът от Чирпан триумфира на пистата в монтанското село Мадан в големия клас над 1600 куб. см.

Втори остана шампионът за 2010 г. Христо Александров-Инженера от АСК Нерон-Монтана с Ланча, място на подиума намери и Тодор Герганов (Ауди) от Велико Търново.

В по-малкия клас до 1600 куб. см. победител стана Антон Кунчев (Силистра), пред Пламен Петров (Силистра) и Калин Кирилов от Лом.

Успоредно със старта на бъгитата в Мадан се състоя и ІІІ кръг от държавното първенство по раликрос. То бе спечелено от Румен Киров от АСК Нерон-Монтана, с автомобил Субаро.

Негови подгласници станаха Стоян Апостолов (Бургас) с Форд Сиера и Янко Якимов (Старт Н Криводол) с Шкода. Отборната победа отиде у АСК Нерон-Монтана, пред Стат Н Криводол и Монтана рейсинг.