2. Моторни спортове
  3. Републиканският шампионат по супермото започна с кръг в Кюстендил

Републиканският шампионат по супермото започна с кръг в Кюстендил

Надпреварата в националния шампионат по мотоциклетизъм за 2011-та година стартира със състезание по супермото в Кюстендил

Надпреварата в националния шампионат по мотоциклетизъм за 2011-та година стартира със състезание по супермото в Кюстендил. На пистата "Пауталия" мериха сили пилоти в класовете SM 250, SM 450, SM 65 и SM 85. Без изненада в най-големия клас спорът за местата в призовата тройка беше между топ състезателите Александър Георгиев (КТМ, "Рейсинг Тийм Плевен"), Ангел Караньотов (КТМ, "Караньотов спорт") и Росен Тончев (КТМ, "Несебър мото").

Караньотов и Георгиев спечелиха по един манш, но краен победител в първия кръг стана пилотът на плевенския тим, който събра повече точки от представянето си в двата старта. Ангел Караньотов остана втори, за него обаче предстои по-сериозно изпитание след две седмици. Младият български състезател ще дебютира в световния шампионат в клас S1, който започва на 3 април в Буска, Италия. България също е домакин на кръг от световното - на 29 май в Плевен.

В клас SM250 на пистата в Кюстендил първи и в двата манша завърши пилотът на "Крейзи фокс - Варна" Георги Гочев, който взе златното отличие в тази категория. Победители в джуниър класовете са съответно Майкъл Иванов (КТМ "Троян мотор спорт") при 85-кубиковите и Хакан Хълми (КТМ, МСК "Севлиево") в клас 65 куб.см. Следващият кръг от националната надпревара ще се проведе заедно с новия европейски шампионат по супермото в класовете класовете SM 65, SM 85, SM 250 и SM 450 на 1 май в Плевен.