2. Моторни спортове
  3. Румен Киров спечели ІV кръг от първенството по раликрос (снимки)

Румен Киров спечели ІV кръг от първенството по раликрос (снимки)

Румен Киров от АСК Нерон (Монтана), с автомобил Субаро, спечели ІV кръг ог републиканското първенство по раликрос, която се проведе днес на писта “Строител” в Криводол.

Румен Киров от АСК Нерон (Монтана), с автомобил Субаро, спечели ІV кръг от републиканското първенство по раликрос, която се проведе днес на писта “Строител” в Криводол. Негови подгласниции станаха Васил Василев (Старт Н-Криводол), с Ланча и Стоян Апостолов (Елена рали тим-Бургас) с автомобил Форд Сиера. Преди последния кръг в Бургас и тримата запазват шансове за шампионската титла. В отборното класиране днес първи се наредиха домакините от Старт Н-Криводол, втори остана Нерон-Монтана, трети Вида мотор спорт-Видин.
В VІ кръг от шампионата на страната по автокрос участието бе камерно. В клас до 1600 куб. см Венцислав Кучев от Плевен финишира пред единствения си съперник на пистата Калин Кирилов от Лом. Двигателят и на двете бъгита бе от “Лада”. В големия клас над 1600 куб. см победител стана шампионът за 2009 и 2010 г. Христо Александров-Инженера от АСК Нерон-Монтана) с Ланча, пред Димитър Тотев (Елена рали тим-Бургас) с БМВ и Ивайло Младенов (Монтана рейсинг) с Ланча. На четвърто и пето място се красираха Андрей Колев (Старт Н) и Анатоли Петков (Нерон).

Призьорите бяха наградени от кмета на община Криводол инж. Николай Иванов, под чиито патронаж неизменно се провеждат досегашните кръгове на писта “Строител”. Днешното състезание обаче бе последно за него, защото през октомври той ще се бори за кметския стол във Враца. “Дълбок поклон пред г-н Иванов, който направи толкова много за спорта в този регион. Надявам се да спечели предстоящите избори, от това ще спечели и спорта във Враца”, заяви седемкратният републикански шампион по автокрос Александър Атанасов, който не взе участие в състезанието заради повреда в двигателя на неговото бъги.