2. Моторни спортове
  3. Станаха ясни шампионите на Гран При Севлиево по мотокрос

Станаха ясни шампионите на Гран При Севлиево по мотокрос

Отборната купа за шампион на 2017 година спечелиха „Еър макс рейсинг”

В късния следобяд на мотопилогон „Горна Росица”, град Севлиево завърши надпреварата за Националната отборна купа по мотокрос „ Йовко Йовков”.

92 пилота (България, Гърция и Румъния) от 35 клуба взеха участие през уикенда на перфектното трасе, а над 15 000 зрители станаха свидетели на състезателните маншове. В клас МХ 65сс. победата в двете пробягвания спечели Золтан Ордог от Румъния, който нямаше проблеми по пътя към успеха и повеждаше колонота от старта до финала. След него останаха Мирослав Димитров (1 манш- 2 място, 2 манш – 2 място, , Марица рейсинг тийм,КТМ) и Живко Иванов (1-6, 2-3, Панчо рейсинг тийм, КТМ).

Също много убедително каране в двата манша направи Николай Малинов (МСК Севлиево, КТМ), който триумфира с крайната победа. Втори се нареди Димитър Грозданов (1-2,2-2 , МСК Калабак 1969, КТМ), а трети Кристиян Иванов (1-3,2-3, НСА Моторспорт, КТМ).

Публиката на мотополигона видя истинска битка за първото място в МХ2, като в първия манш победата спечели Майкъл Иванов (НСА Моторспорт, Хонда). Иванов заедно с Хакан Халми (МСК Севлиево, КТМ) спореха за лидерската позиция през цялото време, но едва в последната обиколка разликата стана 9.9 секунди и Майкъл заслужено финишира с успеха. Във втория манш Майкъл Иванов падна в 3-та обиколка и докато запали своя мотоциклет разликата с Халми стана близо 30 секунди, като до края Хакан кара по изключителен начин, за да се качи на първото място на подиума за награждаване. Трети и в двата манша се класира Момчил Иванов (Еър макс рейсинг,КТМ).  Отново румънска победа в МХ1 , като най-бърз и със самочувствие завърши Адриан Радута (Ямаха). След него останаха Кристиян Кръстев (1-3, 2-2,Панчо рейсинг тийм, Кавазаки) и Ивелин Манев (1-2,2-3, Моторейсинг Варна,КТМ ).

Мартин Тодоров (Еър макс рейсинг, КТМ) не остави шансове на конкуренцията в МХ, спечелвайки убедително, както вчера първия манш, така и днес втория. 36 пилота стартираха в състезанието, а до Тодоров на трибуната за награждаване се качиха Григор Царев (1-4, 2- 2, JRC София,КТМ) и Атанас Петров (1-5,2-3, АИТ рейсинг тийм,КТМ).

Отборната купа за шампион на 2017 година спечелиха „Еър макс рейсинг” . Втори от днешното състезание се класираха пилотите от „НСА Моторспорт”, а на трето място „Панчо рейсинг тийм”.

На трасето „Горна Росица” се проведе и „Балканче крос”, в което взеха участие 34 състезатели с мотоциклети „Балкан”. Победата спечели Васил Костов, пред Денислав Момчев и Тодор Джалов.

Председателят на Орг.комитет на Гран При България Румен Петков  връчи на „балканчетата” освен купи и по една специална фланелка от новата кампания на БФМотоциклетизъм „ Не сме сами на пътя”.