2. Моторни спортове
  3. Стоунър спечели квалификацията в Германия

Стоунър спечели квалификацията в Германия

Австралийският пилот на Хонда Кейси Стоунър ще стартира от първата позиция в утрешния старт от световния шампионат в MotoGP за Голямата награда на Германия.

Стоунър, който оглавява временното класиране в "кралския клас" заедно с Хорхе Лоренсо и който спечели последното състезание в Асен, бе най-бърз в днешната квалификация под дъжда на пистата "Заксенринг" с време 1:31.796 минути.

Американецът Бен Спайс даде второ време, а първата редица на стартовата решетка в утрешната надпревара допълва испанският пилот Дани Педроса, който спечели на тази писта през последните два сезона. Карл Кръчлоу, Хорхе Лоренсо и Шефан Брадл заемат втората редица на стартовата решетка, от третата пък ще стартират Ники Хейдън, Андреа Довициозо и легендата Валентино Роси.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано