2. Моторни спортове
  3. Световният шампион Кейси Стоунър изравни рекорд на Мик Дуън

Световният шампион Кейси Стоунър изравни рекорд на Мик Дуън

Това стана, след като австралиецът спечели днешната квалификация за последния старт за сезона в MotoGP във Валенсия

Световният шампион Кейси Стоунър изравни рекорда на Мик Дуън от 12 пол-позишън-а в един сезон, след като спечели днешната квалификация за последния старт за сезона в MotoGP във Валенсия.

Австралиецът бе над всички останали пилоти през по-голямата част от квалификацията и взе първото място на суха писта, след като дъжда забави квалификацията при 125cc мотори.

Стоунър в крайна сметка ще започне първи, след като записа време от 1:31.861 минути, изпреварвайки своя съотборник Дани Педроса. Първата редица на стартовата решетка пък допълва пилотът на Ямаха Бен Спайс, който измести в последния момент Ранди Де Пюние.

Алваро Баутиста показа, че Сузуки надига глава с петото си място, следван от Валентино Роси и Ники Хейдън. Лорис Капироси ще започне последното си състезание в "кралския клас" от 12-та позиция.