2. Моторни спортове
  3. Световният шампион Симон постигна седма победа за сезона

Световният шампион Симон постигна седма победа за сезона

Испанецът Хулиан Симон с "Априля" спечели състезанието по мотоциклетизъм в клас 125 куб.см. за Голямата награда на Испания на пистата във Валенсия, последен кръг за сезона. Така 19-годишният Симон, който предсрочно си осигури световната титла, след като записа седма победа за сезона.

Испанецът Хулиан Симон с "Априля" спечели състезанието по мотоциклетизъм в клас 125 куб.см. за Голямата награда на Испания на пистата във Валенсия, последен кръг за сезона. Така 19-годишният Симон, който предсрочно си осигури световната титла, след като записа седма победа за сезона.

Испанецът финишира с време 41:17.553 минути, изпреварвайки с 0.220 секунди съотборника си Брадли Смит от Великобритания. На трето място на 12.123 секунди остана Пол Еспархаро (Испания) с "Дерби".

В крайното класиране Симон има 289 точки, пред Смит с 223,5 точки и Николас Терол (Испания) с "Априля" със 179,5 точки.