2. Моторни спортове
  3. Световният шампион в MotoGP с полпозишън и рекорд в Тайланд

Световният шампион в MotoGP с полпозишън и рекорд в Тайланд

Световният шампион в MotoGP Франческо Баная два пъти подобри рекорда за най-бърза обиколка на пистата в Бурирам, за да спечели полпозишън за утрешното Гран При на Тайланд по мотоциклетизъм на писта.

Пилотът на "Дукати" постигна рекордно време от 1:29.076 минута в началото на втората квалификационна сесия, преди да стане първият състезател, който падна под 89 секунди в Бурирам с време 1.28.700 в шестата си обиколка.

"В момента съм оптимист. Мисля, че свършихме много добра работа с мотора и тази сутрин направихме крачка напред", каза италианецът.

На първия ред ще потегли и съотборникът на Баная - Енеа Бастианини, а лидерът в шампионата Хорхе Мартин от "Прамак Рейсинг" допълва челната тройка.

Баная изостава на 20 точки зад Мартин в класирането при пилотите и ще се опита да компенсира по време на спринта по-късно днес.

Мартин се опита да постави рекорд за най-добра обиколка в края на сесията, но катастрофира и трябваше да се задоволи с третото място в решетката.

Марк Маркес от "Gresini Racing", който миналата седмица спечели Голямата награда на Австралия и постави предишния рекорд на пистата по време на тренировката в петък, остана пети, след като катастрофира по средата на втората сесия.

Бастианини спечели спринта в MotoGP на Гран При на Тайланд

Италианецът Енеа Бастианини с "Дукати" спечели спринта в MotoGP на Гран При на Тайланд по мотоциклетизъм на писта, за да запише втора победа в спринта за сезона