2. Моторни спортове
  3. Валентино Роси още утре може да спечели деветата си титла

Валентино Роси още утре може да спечели деветата си титла

Настоящият световен шампион по мотоциклетизъм при 500 кубиковите Валентино Роси е на крачка от спечелването на девета световна титла. Преди неделното състезание за Гранд При на Малайзия, той вече има аванс от 38 точки пред втория Хорхе Лоренцо с Ямаха.

До края на сезона максималният брой точки, които може да вземе един състезател, е 50 точки. Така, че ако Роси завърши в челната четворка, то той ще бъде световен шампион за 2009 година. Ако Лоренцо завърши втори в неделя, то дори 9-ото място ще устройва италианеца, а ако испанецът завърши 3-ти - на Роси му е нужно да влезе в челната 13-ка.

При всяко друго класиране на Хорхе Лоренцо, световният шампион ще бъде ясен още тази неделя в Малайзия и ще се казва Валентино Роси.