2. Моторни спортове
  3. Владимир Арабаджиев с най-бърза обиколка

Владимир Арабаджиев с най-бърза обиколка

Владимир Арабаджиев постигна рекорд за деня на пистата “Яс Марина” и в крайна сметка се нареди на 13-о място в класирането.

Българин записа най-бърза обиколка в първия старт от състезанието за GP2 в Абу Даби. Владимир Арабаджиев постигна рекорд за деня на пистата “Яс Марина” и в крайна сметка се нареди на 13-о място в класирането.

Пловдивчанинът обаче няма да получи бонус точки за постижението си от 1:51,871 минути, защото не успя да влезе в десетката, както изисква правилникът.

Арабаджиев, който кара за “Рапакс” , се завъртя след старта и влезе в бокса още на първата обиколка. Поради тази причина той бе един от малкото състезатели, записали по две спирания, второто от които 8 обиколки преди края.

С добро каране в последните минути Арабаджиев стигна до 13-ата позиция, изоставайки на 1:05,390 минути от победителя. Другият ни представител Пламен Кралев финишира на 16-а позиция. Представителят на “Трайдент Рейсинг” остави зад себе си Ериксон от тима “Супернова Рейсинг” и още 7 пилоти, които не успяха да финишират.

Квалификациите преминаха при силна буря, която обаче утихна за първия старт от състезанието. Арабаджиев даде 16-о време, но стартира с една позиция напред заради наказание на Алесандро Роси. Кралев пък тръгна от 21-а позиция.

Първите места във вчерашното състезание окупира отборът на “Ай спорт”. Британецът Оливър Търви спечели първото издание от старта в Абу Даби, а съотборникът му Давиде Валсеки завърши на втората позиция.

Второто състезание на “Ас Марина” е днес отново от 16 часа българско време и ще бъде предавано пряко по “Евроспорт”.

Новият сезон в GP2 за Азия се състои от четири старта. Първият бе миналата година отново на пистата в Абу Даби. Следващите два кръга от календара са на 25 февруари и 11 март в Бахрейн.