2. Моторни спортове
  3. Японски триумф и в клас Мото 2 на Гран При на Австрия

Японски триумф и в клас Мото 2 на Гран При на Австрия

С успеха си Аи Огура оглави генералното класиране

Японецът Аи Огура с "Калекс" спечели победата в клас Мото 2 за Гран При на Австрия, 13-и кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм.

Това е втори успех за Япония в днешното състезание, след като Аюми Сасаки триумфира в Мото 3. От 15.00 часа започва надпреварата в MotoGP.

Огура водеше почти през цялото време. Той измина 25-е обиколки за 39:30.070 минути и записа втори успех за сезона и в кариерата си в този клас.

Тайландецът Сомкят Чантра с "Калекс" остана втори с пасив от 173 стотни от секундата, а трети финишира Джейк Диксън (Великобритания) с "Калекс", който e на 7.854 секунди след победителя.

С успеха днес Огура излезе начело в генералното класиране със 183 точки, на точка пред испанеца Аугусто Фернандес с "Калекс", който днес завърши пети с пасив от 8.037 секунди. Трети е Челестино Виети (Италия) с "Калекс" със 156 точки.

Следващото състезание от календара на Мото 2 е Гран при на Сан Марино на 4 септември.