2. Моторни спортове
  3. Ясни шампионите на България по мотокрос

Ясни шампионите на България по мотокрос

Мотополигон "Горна Росица" край Севлиео беше домакин на финалния кръг от националния шампионат по мотокрос, след който бяха определени и носителите на златните отличия за 2009г.

Европейският шампион в клас 65 куб.см. Иван Петров ("Мотошмиц Рейсинг" - КТМ) спечели финалния старт в българската надпревара и е първенец на страната при най-малките.

С второ място в Севлиево, златото при 85-кубиковите грабна Майкъл Иванов ("Троян Моторспорт" - КТМ), а победител за кръга е пилотът на "Моторейсинг Варна" Шефки Шефкиев (Сузуки).

Кръг преди края бяха определени шампионите в класовете МХ2 и МХ1, съответно Димитър Вергов ("Мони рейсинг" - Кавазаки) и Бончо Аврамов ("Литекс Моторспорт" - КТМ). Победители в последния кръг станаха Петър Петров (МСК "Севлиево" - Ямаха) в МХ2 и румънецът Адриан Радуца в клас МХ1.

Със златния медал в клас МХ3 е Антон Найденов, а в клас ATV шампион стана Васил Томов, който в последния кръг успя да изпревари водача Николен Кушев с 4т. Кушев е контузен и не можа да вземе участие във финала.

Отборни шампиони за 2009г. са "Моторейсинг Варна" при юношите и "Литекс Ловеч моторспорт" при мъжете.
Официалното награждаване на шампионите ще бъде на 21 ноември в парк-хотел "Москва".