2. - Национален отбор
  3. България надви Уелс в приятелски мач

България надви Уелс в приятелски мач

Срещата бе наблюдавана от Христо Стоичков и Михаил Мадански

България победи Уелс с 2:0 в приятелски мач по футбол за юноши до 19 години на стадиона в Етрополе.

Младите български футболисти бяха по-добри през всичките 90 минути и още до десетата минута бяха пропуснали четири чисти голови положения чрез Здравчев, Живко Петров, Неделев и Цочев. Впоследствие гостите от Уелс поизравниха играта, но и вратарят им Даниел Уорд направи много добри спасявания. Все пак закономерно в 43-та минута Тодор Неделев откри резултата. Талантливият футболист на Ботев (Пловдив) вкара гол с хубав удар от около 25 метра.

Българите имаха късмета да вкарат и втори гол още при първата си атака през второто полувреме, когато юношата на Литекс Ангел Здравчев получи топка в наказателното поле и с точен удар оформи крайния резултат в 46-та минута - 2:0 за България.

До края на двубоя нашите национали направиха много пропуски, като в това отношение се "отличиха" Неделев и Живко Петков.

Срещата в Етрополе изгледаха легендата на българския футбол Христо Стоичков и старши треньорът на младежкия национален отбор Михаил Мадански.

В четвъртък двата отбора ще играят нов приятелски мач във Враца.

Жалко: Младежите загубиха в Германия с пресилена дузпа (ВИДЕО)

Българският национален отбор до 21 години се бори здраво, но отстъпи с 1:2

Илиан Илиев преди България за Люксембург

Съперникът е сериозен, игра бараж за Евро 2024, обяви селекционерът

Десподов призова Пловдив: Пълен стадион ни дава крила

15 000 викат за България срещу Люксембург

Полицията в Пловдив със специални мерки за сигурност преди България - Люксембург

Между 14:00ч. и 23:00ч. може да има ограничения на движението по няколко улици

Георги Иванов: Очаквам победи на националите в предстоящите мачове

„Нямаме „уау“ футболисти, но можем да спечелим групата“

Официално: „Колежа“ вече е от IV категория на УЕФА

„Нашият дом е готов да приеме мачове от най-високо ниво“, похвалиха се от Ботев Пд

Георги Минчев: Вече е време за резултати

Нападателят на националния отбор участва в пресконференция преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Илиан Илиев обясни за повиквателните, Краев и ЦСКА

Селекционерът на България даде пресконференция за началото на лагера преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия