2. - Национален отбор
  3. Девиците ни биха Кипър в контрола

Девиците ни биха Кипър в контрола

България се наложи с 2:0 (2:0) над отбора на Кипър в контролна среща по футбол между девическите национални отбори (до 19 години)

България се наложи с 2:0 (2:0) над отбора на Кипър в контролна среща по футбол между девическите национални отбори (до 19 години). Това е втората среща между двата отбора, след като преди два дни същите състави завършиха 4:4. И двете срещи се играха на националния стадион на Кипър "ГСП" и са част от договор между федерациите за приятелски мачове между подрастващите. Българките бяха тотално по-добри през първата част и още в 15-ата минута Симона Петкова откри резултата след контраатака и пас на неуморимата капитанка Мартина Кьосева. След още 15 минути Велислава Димитрова, която играе в германския Волфсбург, покачи на 2:0. Тя открадна топката в центъра на терена, преодоля две защитнички на кипърския състав и сама срещу вратарката нямаше никакви проблеми да вкара технично до гредата. До края на частта нашите момичета имаха още няколко добри атаки, но картината се промени след почивката.

Българският обор поотпадна физически и тогава дойдоха добрите намеси на вратарката Катрин Златева, която отрази три последователни удара. Дебют в националния отбор за девойки направи Павлина Ангелова, която игра много добре като ляв бранител.

Треньорският тандем Емил Кърцелски и Силвия Радойска пък заложиха на схема 4-3-3, а отборът изглеждаше доста по-уверен в сравнение с първия мач
. "Определено можем да кажем, че това поколение при момичетата е много талантливо. Има няколко момичета, които могат спокойно да играят във водещи женски отбори и пример за това е Велислава Димитрова. Искам да отлича и Лидия Начева, която беше просто безпогрешна, коментира собственикът на ФК ЛП Суперспорт и член на българската делегация Лъчезар Паланков.
Георги Иванов: Очаквам победи на националите в предстоящите мачове

„Нямаме „уау“ футболисти, но можем да спечелим групата“

Официално: „Колежа“ вече е от IV категория на УЕФА

„Нашият дом е готов да приеме мачове от най-високо ниво“, похвалиха се от Ботев Пд

Георги Минчев: Вече е време за резултати

Нападателят на националния отбор участва в пресконференция преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Илиан Илиев обясни за повиквателните, Краев и ЦСКА

Селекционерът на България даде пресконференция за началото на лагера преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия