2. - Национален отбор
  3. Националите до 19 години победиха отново Албания, но този път с 2:1

Националите до 19 години победиха отново Албания, но този път с 2:1

Даниел Васев и Георг Илиев вкараха от пряк свободен удар и дузпа за успеха

Юношеският национален отбор на България до 19 години победи Албания и във втората приятелска среща между двата отбора. Този път резултатът бе 2:1, а мачът се игра в Поградец през около 300 зрители. В първия двубой „лъвовете” спечелиха с 4:1.

Началото бе лошо за нашите. Още в четвъртата минута алабанците поведоха. Техен играч остана непокрит на 7-8 метра от вратата и се възпозлва от центриране по земя от дясно, за да открие резултата.

Само 120 секунди по-късно България можеше да изравни. Дрянов центрира към Гамаков, чийто шут мина над напречната греда.

В 13-тата минута Долапчиев бе много близо до изравняването, но ударът му с глава след перфектно центриране на Ненов отляво бе избит със сетни сили от вратаря.

В 26-тата минута бе пропиляна нова отлична възможност за изравняване. Ангелов беше изведен сам срещу вратаря с чудесен пас от дълбочина на Георги Радев, но изпрати топката покрай вратата. В 35-тата минута Ненов стреля от пряк свободен удар, но също неточно.

В 38-та минута централният бранител Мирослав Иванов получи тежък удар в главата и бе заменен принудително от Борислав Цонев. Това доведе до прекрояване на защитната формация на нашия отбор, като играещият като десен бек Петър Чобанов зае мястото на Иванов в центъра на отбраната, външниятхалф Георг Илиев бе върнат в непривичната за него позиция на десен бек, а Борислав Цонев зае мястото му в полузащита.

Втората част започна с натиск на българите. В 56-тата минута Васев шутира директно от фаул, но албанският вратар улови. 3 минути по-късно Ненов също от пряк свободен ударопита своя шанс, но топката пак не попадна в целта. В 63-та минута пред Юлиян Ненов се откри поредната възможност. Той посрещна топката на границата на наказателното поле, но изпълнението му от въздуха се отклони в бранител и се стигна до ъглов удар.

В 69-та минута бе извършено нарушение срещу Долапчиев на 20 метра фронтално от вратата. Даниел Васев отправи шут от фаула, получи се рикошет в стената и гол за 1:1.

Последваха неточни изпълнения на Емилиан Палийски и Ангелов. В добавеното време Милчо Ангелов направи пробив от лявата зона и бе фаулиран в наказателното поле. Провинилият се защитник на албанците получи втори жълт и съответно червен картон. Георг Илиев пък не сбърка от бялата точка и донесе втора победа на българския отбор за 3 дни в Албания.

"Доволен съм от момчетата и от победата. Получи се подценяване в началото на мача, допуснахме елементарен гол след колективна грешка в отбраната, но точно това беше нужно, за да демонстрираме класата си и да излезем от трудното положение. Контролирахме изцяло двубояи диктувахме събитията на терена. Отново си пролича слабостта ни да създаваме положения и да не съумяваме да ги реализираме, но пък се възползвахме от статичните положения, които създадохме. Не се отказахме докрая да търсим победата, което говори за характер и манталитет на победители", каза старши-треньорът Владимир Стоянов.

Следващият мач на „лъвовете”е на 24-ти април от 12:00 часа на стадион "Арена Филип Македонски" в Скопие срещу Македония.

Съставът на България (U19):

Анатолий Господинов - капитан, Петър Чобанов, Мирослав Иванов (38 – Борислав Цонев), Георги Радев, Васил Попов, Милен Гамаков (46 – Даниел Васев), Георг Илиев, Станислав Дрянов, Юлиян Ненов, Милчо Ангелов, Григор Долапчиев (68 – Емилиан Палийски)

Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия