2. - Национален отбор
  3. НОВ ПРОВАЛ ЗА БОБИ МИХАЙЛОВ: Младежите не можаха да бият 10 от Молдова (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол на Мартин Минчев бе отменен заради засада, Eвро 2023 е мираж

Футболните национали на България до 21 години не успя да победят връстниците си от Молдова в квалификационен мач за Евро 2023. Двубоят на ст “Славия” завърши 0:0. В края на първото полувреме гостите останаха в намален състав след червен картон на Денис Йесенау, а в началото на втората част попадение на Мартин Минчев бе отменено заради засада.

По този начин "лъвчетата" до голяма степен изгубиха шанс за класиране на Евро 2023. Това едва ли учудва някой при ситуацията, в която се намира българския футбол под ръководството на Борислав Михайлов. Селекцията на Александъ Димитров остава на пета позиция с актив от седем точки, докато Молдова е трета с осем.

Първата сериозна възможност за един от двата тима бе на сметката на българите и дойде след първия четвърт час игра. Силвестър Джаспър изпълни ъглов удар отляво, а Мартин Минчев отклони топката към Симеон Петров, но неговият удар от близка дистанция бе отразен от вратаря Агаки.

"Лъвчетата" продължиха да бъдат по-активни и в 31-та минута Силвестър Джаспър се размина с топката току пред вратата на молдовците след подаване на Йоан Стоянов.

Малко преди почивката пък гостите останаха с 10 души, след като Диниш Яшеану получи втори жълт картон за нарушение срещу Виктор Попов.

Скоро след подновяването на играта Мартин Минчев вкара топката във вратата на Молдова след подаване на Илия Груев-младши, но попадението в 49-та минута не бе зачетено заради засада.

В 54-та минута грешка на българите в средата на терена позволи на гостите да организират атака, завършила с опасен удар на резервата Гаю, отразен от вратаря Христов. Две по-късно Силвестър Джаспър стреля фалцово от дистанция, но тук и стражът на Молдова Агаки демонстрира чудесен рефлекс и изби в ъглов удар.

В 73-ата минута Виктор Попов стреля от дистанция, но покрай десния страничен стълб. В заключителните минути на двубоя България изцяло се настани в половината на гостите, но защитата пред Юлиан-Себастиан Агачи се справяше с атаките на съперника. Дълбоко в добавеното време Мартин Петков стреля отблизо с глава, но над вратата.