2. - Национален отбор
  3. Посмъртни пенсии за героите от САЩ '94

Посмъртни пенсии за героите от САЩ '94

Футболните национали на България, които спечели­ха бронзовите медали на Световното първенство в САЩ през 1994 година, да получават пожизнени пенсии, предложи депутатът от ГЕРБ Йордан Андонов.

Той настоява за промяна в Закона за физическото въз­питание и спорта, с която да се отдаде почит на фут­болистите, прославили България в Америка.

„Важен е не размерът на парите, а уважението, ко­ето дължим на играчите от това златно поколение. Те донесоха огромна радост и престиж на България и заслу­жават тази награда. Чет­въртото място на най-голе­мия футболен форум по ни­що не отстъпва на призово класиране от олимпиада", смята депутатът, чието предложение ще бъде гласу­вано следващата седмица.

Съгласно одобрен на пър­во четене текст, всички ме-далисти на България от олимпийски игри ще получа­ват месечни възнагражде­ния 8 зависимост от меда­ла. На шампионите ще се по­лагат 930 лева месечно. Но­сителите на сребърни меда­ли ще получават 837 лева, а на бронзови - 744 лева.

Люк Холц се е надявал на повече от точка

Живко Атанасов: Люксембург е качествен отбор, теренът помогна за този тип футбол

"Имаме достатъчно добри футболисти", обяви вратарят

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив