2. - Национален отбор
  3. Юношите загубиха шансове за Евро 2013 след нова унизителна загуба

Юношите загубиха шансове за Евро 2013 след нова унизителна загуба

Българският отбор, воден от Владимир Стоянов, падна от Дания с 0:5

Българският национален отбор за юноши до 19 години претърпя втора тежка загуба на квалификационния турнир за европейско първенство по футбол за юноши до 19 години в група 3 в Португалия.

Българският отбор, воден от старши треньора Владимир Стоянов, падна от Дания с 0:5 във Варзим и загуби шансове за участие на Евро 2013. Във вторник българите загубиха и от домакина Португалия с 0:7.

С хеттрик за Дания се отличи Кристиан Линдберг (35, 42-дузпа, 64), а по веднъж се разписаха капитанът Кристиан Ньоргаард (61) и резервата Мадс Нилсен (88).

България завърши мача с девет души след директен червен картон на Милчо Ангелов в 83-а минута и втори жълт на Милен Гамаков в 86-ата минута. Последният мач на българите в квалификационния турнир е на 9 юни от 20:00 часа срещу Чехия.

Съставът на България: Анатоли Господинов, Ивелин Аладжов, Радослав Терзиев, Петър Чобанов, Лазар Марин (52-Васил Попов), Красимир Станоев, Милен Гамаков, Кирил Десподов, Юлиян Ненов, Григор Долапчиев (61-Кристиян Петков, 72-Георг Василев), Милчо Ангелов.

Наш национал: При Илиан Илиев енергията в отбора е различна