2. - Национален отбор
  3. Зрелищно 4:4 между женските отбори на България и Македония

Зрелищно 4:4 между женските отбори на България и Македония

Двата тима направиха резултатен мач в контрола, играна в Благоевград

Женските национални отбори на България и Македония направиха зрелищно 4:4 в контролна среща играна на стадион „Христо Ботев” в Благоевград. Утре от 15.00 часа двата отбора ще изиграят още един мач по между си, предаде кореспондент на Novsport.com.
Изненадващо гостите поведоха с 0:2 в резултата с попадения на Анета Георгиеска в 9-ата и  Гентяна Рочи в 21-ата минути на мача.

И двете попадения паднаха след индивидуални грешки в защита на българския отбор. При първото попадение сбърка Николета Войскова, а при второто съименничката и Николета Бойчева. До почивката възпитаничките на селекционера Валентин Чакъров стигнаха до пълен обрат. В 22-ата Лиляна Костова намали 0:1, а пет минути по-късно Валентина Господинова изравни за 2:2.

В 33-ата минута Лиляна Костова изведе нашите за първи път напред в резултата. Състезателката на кипърския Аполон (Лимасол) получи дълъг пас от Тодорка Тодорова и вкара за 3:2.

Само 4 минути след почивката българките поведоха с 4:2 след прехвърлящ удар на Силвия Радойска.
В 79-ата минута националния отбор на България остана с човек по-малко на терена, след втори жълт картон на Николета Войскова.
Възползвайки се от численото предимство гостите стигнаха до трети гол отново чрез Рочи в 83-ата минута.

Крайното 4:4 в мач направи Таня Митревска в даденото продължение на мача от фаул. Срещата на стадион „Христо Ботев” бе изгледана от ректора на НСА проф. Лъчезар Димитров, а нашите получиха подкрепа от женския отбор на Спортика (Благоевград).

Проверките с Македония са част от подготовката за мачовете от европейската квалификация. България са в група заедно с отборите на Исландия, Норвегия, Северна Ирландия, Унгария и Белгия. В първия мач нашите загубиха с 0:6 от Исландия. На 22 октомври излизаме срещу Северна Ирландия, а на 27 срещу Унгария. През ноември са двата мача с Белгия.

Novsport го предрече: Пълен стадион за България – Люксембург

Вече са продадени над 12 000 билета за мача от Лига на нациите

Димитров: Трябва да се гордеем с тези момчета

Младежкият национален отбор отстъпи с 1:2 на Германия като гост

Жалко: Младежите загубиха в Германия с пресилена дузпа (ВИДЕО)

Българският национален отбор до 21 години се бори здраво, но отстъпи с 1:2

Илиан Илиев преди България за Люксембург

Съперникът е сериозен, игра бараж за Евро 2024, обяви селекционерът

Десподов призова Пловдив: Пълен стадион ни дава крила

15 000 викат за България срещу Люксембург

Полицията в Пловдив със специални мерки за сигурност преди България - Люксембург

Между 14:00ч. и 23:00ч. може да има ограничения на движението по няколко улици

Георги Иванов: Очаквам победи на националите в предстоящите мачове

„Нямаме „уау“ футболисти, но можем да спечелим групата“

Официално: „Колежа“ вече е от IV категория на УЕФА

„Нашият дом е готов да приеме мачове от най-високо ниво“, похвалиха се от Ботев Пд

Георги Минчев: Вече е време за резултати

Нападателят на националния отбор участва в пресконференция преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия