2. - НБА
  3. 53 точки на Айзея Томас пречупиха Вашингтон

53 точки на Айзея Томас пречупиха Вашингтон

Бостън победи Вашингтон след продължение

Бостън победи гостуващия Вашингтон със 129:119 след продължение във втория мач от полуфиналите в Източната конференция на НБА. По този начин "келтите" дръпнаха с 2:0 победи в серията, в която се играе до 4 успеха.

С основна заслуга за победата на Бостън бе 175-сантиметровият гард Айзея Томас, който реализира рекордните в кариерата си в плейофен мач 53 точки, като 29 от тях дойдоха в четвъртата част и в продължението.

Победата за домакините обаче не дойде никак лесно, тъй като гостите от Вашингтон първо водеха с 13 точки в края на първата четвърт, а в средата на третата и с 14.

Уизардс имаха възможност да стигнат до успеха още в редовното време, но пропуски в последните 3 секунди направиха Джон Уол и Брадли Бийл. В продълженията обаче Бостън нямаше особени проблеми и след серия от 8:0 домакините стигнаха до успеха.

Най-резултатен за Бостън бе именно Томас със своите 53 точки, които той посвети на загиналата си наскоро сестра, която щеше да навърши 23 години вчера. Ал Хорфорд прибави 15 точки, а с по 14 се отчетоха Джае Краудър и Ейвъри Брадли.

За Вашингтон Джон Уол вкара 40 точки и направи 13 асистенции, а Маркийф Морис завърши с 16 точки. Брадли Бийл обаче бе под познатото си ниво и остана с 14 точки, колкото вкара и центърът Марчин Гортат.

В Гърция: Фамозно посрещане забави представянето на Везенков (ВИДЕО)