2. - НБА
  3. Бостън запази крехкия си аванс на изток

Бостън запази крехкия си аванс на изток

Резултати от НБА

Айзея Томас отбеляза 35 точки, а Джей Краудър добави 18 при победата на Бостън със 117:116 срещу Орландо в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). С успеха в петък вечер Селтикс запазиха крехкия си аванс от 0.5 мача на върха в Източната конференция срещу Кливланд, който надви Филаделфия със 122:105.

Ал Харфърд вкара две свободни хвърляния 1:22 минути преди края на мача и донесе точка преднина за Бостън, а Орландо пропусна следващите си три стрелби, включително опит на Елфрид Пейтън под коша при оставащи две секунди до сирената. В крайна сметка Харфърд и Джейлън Браун завършиха с по 12 точки, а Бостън записа пета победа от последните си шест мача. За Меджик най-резултатен бе Арън Гордън, който отбеляза 32 точки и спечели 16 борби.

Леброн Джеймс отбеляза 34 точки за победата на Кливланд със 122:105 срещу Филаделфия, с което Кавс сложиха край на тежък месец март. Кралят вкара 14 от 22-та си изстрела за 30 минути игра, а шампионите спечелиха за първи път от последните си четири мача.

Стеф Къри наниза 24 точки и Клей Томпсън добави още 20 за успеха на Голдън Стейт със 107:98 срещу Хюстън. Андре Игуодала изравни резултата 7:07 минути преди сирената и завърши с 14 точки, а Иън Кларк вкара тройката за успеха на Уориърс само минута по-късно. Уориърс остават първи сийд на запад, а Рокетс са с място в плейофите.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

„Голдън Стейт“ – „Хюстън“  107:98

„Юта“ – „Вашингтон“      95:88

„Оклахома Сити“ – „Сан Антонио“  95:100

„Милуоки“ – „Детройт“  108:105 (след продължение)

„Мемфис“ – „Далас“  99:90

„Ню Орлиънс“ – „Сакраменто“  117:89

„Маями“ – „Н.Й. Никс“  94:98

„Кливланд“ – „Филаделифия“  122:105