2. - НБА
  3. Ембийд спаси Филаделфия от издънка срещу Финикс (РЕЗУЛТАТИ)

Ембийд спаси Филаделфия от издънка срещу Финикс (РЕЗУЛТАТИ)

Вижте лидерите в отделните дивизии

Джоел Ембийд изравни върховото си постижение за сезона и реализира 42 точки, а Филаделфия успя да удържи победата при гостуването си на един от най-слабите отбори в Лигата - Финикс. Сиксърс спечелиха със 132:27, като на почивката бяха напред с 23 точки, а в един момент от третия период разликата в тяхна полза достигна кота “30”, но в последната четвърт Сънс свалиха дистанцията до само три точки и се наложи Джей Джей Редик да подпечетва триумфа на гостите с два наказателни удара 4 секунди преди сирената.

Ембийд овладя 18 борби, отне 3 топки, направи 2 чадъра и добави 2 асистенции за 36 минути, макар да игра с болки в коляното. Бен Симънс приключи с 29 точки и 6 асистенции, като стреля цели 23 наказателни удара, а Редик остана с 27 точки. Фуркан Коркмаз се отличи с 10 точки, след като започна като титуляр за Фили. Гостита завършиха срещата с 41/54 от наказателната линия.

Девин Букър с 37 точки и 8 асистенции бе №1 за Сънс, докато Джош Джаксън с 16 точки и ДеАндре Ейтън с 18 точки и 11 борби допълниха топреализаторското трио за домакините от Аризона.

Резултати от мачовете в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 28 победи, 11 загуби, Филаделфия 25/14, Бостън 22/15
Централна дивизия: Милуоки 26/10, Индиана 25/12, Детройт 17/19
Югоизточна дивизия: Маями 18/18, Шарлът 18/19, Орландо 17/20