2. - НБА
  3. Голдън Стейт си осигури първото място в редовния сезон на НБА

Голдън Стейт си осигури първото място в редовния сезон на НБА

С победата си срещу Финикс, Голдън Стейт си подсигури и домакинско предимство в плейофите

Голдън Стейт се наложи над Финикс със 120:111 като гост и си осигури първото място в редовния сезон в Националната баскетболна асоциация за трета поредна година, а с това и домакинско предимство в плейофите за титлата. Стеф Къри се отличи с 42 точки и 11 асистенции, а вицешампионите записаха 13-а поредна победа. Клей Томпсън добави 22 точки и 7 борби. Къри реализира 23 точки в първата четвърт, в която гостите поведоха с 41:18 и до края контролираха двубоя, въпреки отсъствието на Дреймънд Грийн и Андре Игуодала, който получиха почивка, както и на контузения Кевин Дюрант. За домакините с 21 точки най-резултатен беше Девин Буукър. Голдън Стейт е първият отбор след Бостън в периода 1984-1986 година, който печели редовния сезон в три поредни години, както и първият тим, който достига границата от 65 победи в три последователни кампании.

Леброн Джеймс завърши с 36 точки, 10 борби и 6 асистенции, а шампионът Кливланд разгроми Бостън със 114:91 като гост и се върна на върха в Източната конференция. Айзея Томас беше най-добър за домакините с 26 точки.

Ръсел Уестбрук остана само на една борба от исторически трипъл-дабъл при успеха на Оклахома Сити над Мемфис със 103:100, но все пак записа 45 точки, 10 асистенции и 9 борби. Така той остана на върха с равни показатели с Оскар Робертсън, който държи рекорда от 41 трипъл-дабъла в рамките на една кампания отпреди 55 години. Марк Гасол беше най-добър от Мемфис с 23 точки.

Горан Драгич наниза 33 точки, а баскетболистите на Маями вкараха 21 тройки при успеха над Шарлът със 112:99, с който се върнаха на осмото място на Изток. Джеймс Джонсън завърши с 26 точки, а Хасан Уайтсайд допринесе с 13 точки и 20 борби за успеха. Никола Батюм беше най-резултатен за Шарлът с 24 точки.

Кайл Лаури се завърна в игра след контузия на китката на ръката и с 27 точки и 10 асистенции помогна на Торонто да спечели срещу домакина Детройт със 105:102. Лаури, който пропусна последните 18 мача на канадците заради травмата, беше в основата на обрата, който гостите осъществиха, след като изоставаха с 20 точки през първото полувреме.

Хюстън надделя над гостуващия Денвър със 110:104 и си гарантира третото място в Източната конференция. Джеймс Хардън завърши с 31 точки, 10 асистенции и 7 борби за домакините.

Лос Анджелис Лейкърс прекъсна серия от осем поредни загуби от Сан Антонио, след като победи съперника като гост със 102:95. Тайлър Енис се отличи с 19 точки и 6 асистенции, а Лейкърс записа едва 23-ата си победа в 78 мача и заема предпоследното място на Запад. Сан Антонио, който вече си осигури титлата в Северозападната дивизия и второто място в Западната конференция, изигра слаб мач. Тони Паркър беше най-резултатен с 14 точки.