2. - НБА
  3. Къри се контузи при нов успех на Голдън Стейт

Къри се контузи при нов успех на Голдън Стейт

Баскетболистът грабна патериците, разминал се със сериозна травма

Шампионът Голдън Стейт навакса пасив от 21 точки от край на първото полувреме и стигна до успеха със 125:115 срещу домакина Ню Орлиънс.

Звездата на гостите Стеф Къри допринесе с 31 точки и 11 асистенции, но напусна полето с травма на десния глезен, след като стъпи на крака на И'Туон Муур малко повече от минута преди края. Той се прибра в съблекалнята с патерици, но изследванията на скенер показаха, че контузията не е сериозна.

В двубоя Къри стана играчът, който най-бързо достига границата от 2000 тройки в Лигата след 597 мача. Втори в подреждането вече е Рей Алън, който се нуждаеше от 227 срещи повече. Клей Томпсън допринесе с 22 точки, а Голдън Стейт спечели за 20-и път в последните си 21 мача срещу Ню Орлиънс, въпреки че губеше с 49:69 на почивката. Джру Холидей беше лидер за домакините с 34 точки.

В същото време Кливланд записа 12-а поредна победа след 113:91 в залата на Чикаго и е само на един успех от изравняването на клубния рекорд за последователно спечелени срещи. Кевин Лав завърши с 24 точки и 13 борби, Дуейн Уейд също добави 24 точки, а Леброн Джеймс се отличи с 23 точки, 7 борби и 6 асистенции за вицешампионите. Крис Дън с 15 точки беше най-резултатен за Чикаго, който загуби за девети път поред.

Юта също продължи силната си серия с шеста поредна победа, след като разгроми гостуващия Вашингтон със 116:69. Алек Бъркс наниза 27 точки, а Донован Мичъл допринесе с 21. В отсъствието на звездата си Джон Уол столичани записаха само 28,8 процента успешна стрелба от полето, а най-резултатен с 14 точки беше Ото Портър.

Кайри Ървинг пък наниза 32 точки, а лидерът в лигата Бостън надделя със 111:100 над гостуващия Милуоки. Ал Хорфорд добави 20 точки, 9 борби и 8 асистенции за домакините. Звездата на гостите Янис Адетокунбо се отличи с 40 точки, но това не беше достатъчно.

Ламаркъс Олдридж, Пау Гасол и Руди Гей се отличиха с "дабъл-дабъл" и помогнаха на Сан Антонио да се наложи над гостуващия Детройт с 96:93. Олдридж завърши със 17 точки и 10 борби, Гасол добави 15 точки и 10 борби, а Гей се отчете с 12 точки и 10 борби. Реджи Джаксън вкара 27 точки за гостите, които се доближиха до 93:94 след кош на Андре Дръмънд 23.5 секунди преди края, но Олдридж вкара два наказателни удара 5.2 секунди преди сирената, а в последната атака Гей блокира опита за изстрел от дистанция и потенциално изравняване на Тобиас Харис.

Марк Гасол допринесе с 21 точки, а домакинът Мемфис прекъсна серия от 11 поредни загуби след 95:92 над Минесота. Джими Бътлър, който завърши с 30 точки, можеше да изравни за гостите със сирената, но пропусна от зоната за три точки.