2. - НБА
  3. ОБЗОР: Кливланд със зрелищен обрат срещу Бостън

ОБЗОР: Кливланд със зрелищен обрат срещу Бостън

Вижте резултатите от мачовете, които се играха в НБА през изминалата нощ

Дариус Гарланд вкара 22 точки, от които два фаула 9 секунди преди края, с което донесе победата на Кливлънд над Бостън с 91:89 в мач от НБА. Eван Мобли добави 19, спечели 9 борби и направи 3 чадъра за шестата победа на Кавалиърс в последните 7 мача. Рики Рубио влезе от пейката, за да помогне с 16 точки и 7 асистенции за победителите.

За Бостън 28 точки вкара Денис Шрьодер, а 21 добави Джейсън Тейтъм. Селтикс водеха със 74:56 в третата четвърт, но позволиха на съперника да направи серия от 2:21 и по този начин успехът да им се изплъзне.

Маями прекъсна серията си от 3 поредни загуби, след като и се наложи над Юта със 111:105 в Солт Лейк Сити. Тайлър Хиро, Дънкън Робинсън и Кайл Лаури вкараха по над 20 точки. Хиро бе героят за тима си, като вкара две успешни стрелби за 3 точки в последните секунди, с което даде достатъчен аванс на отбора си. Той завърши с 27 точки, Робинсън - с 22, а Лаури с 21.

Боян Богданович вкара 23 във второто полувреме за "Джазмените". Джордан Кларксън също направи голям мач с 25 точки.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бруклин - 9 победи и 4 загуби, Филаделфия - 8/6, Ню Йорк - 7/6, Торонто - 7/7

Централна дивизия: Чикаго - 8/4, Кливланд - 9/5, Милуоки - 6/7

Югоизточна дивизия: Вашингтон 9 победи и 3 загуби, Маями 8/5, Шарлът - 7/7