2. - НБА
  3. ОБЗОР: Мефис сложи край на победната серия на Голдън Стейт (ВИДЕО)

ОБЗОР: Мефис сложи край на победната серия на Голдън Стейт (ВИДЕО)

Ню Йорк излъга Чикаго, Лука Дончич с 25 точки за успеха на Далас срещу Сан Антонио, вижте резултатите в НБА от изминалата нощ

Голдън Стейт Уориърс допусна първа загуба от началото на сезона в НБА. „Войните“ отстъпиха със 101:104 след продължения на гостуващия Мемфис Гризлис.

Домакините, водени от суперзвездата си Стеф Къри тръгнаха ударно и след една четвърт водеха с 37:20. Съперникът им обаче спечели следващите 3 чеасти и така след финалната сирена на таблото в залата светеше - 98:98. Така срещата влезе в продължение, където инерцията на гостите от Мемфис си каза думата и те триумфираха след като вкараха 6, а допуснаха само 3 точки.

Най-резултатен за победителите в мача бе Джа Морант. Младият гард е под пара от началото на сезона и в гостуването на „войните“ се отчете с 30 точки, 7 борби и 5 асистенции. Пореден силен мач за Уориърс изигра Стеф Къри. Той вкара 36 точки, към които добави 8 асистенции и 7 борби, но те не бяха достатъчни за да може неговият отбор да постигне пета победа от началото на сезона в „Лигата на извънземните“.

Кемба Уокър отбеляза 21 точки, а Ар Джей Барет добави 20 за драматичния успех на Ню Йорк Никс срещу Чикаго Булс със 104:103.

За "биковете" това е първо поражение за сезона, след като започнаха кампанията с четири поредни успеха. Никс водеха със 104:91 при оставащи 2:59 минути до края на последната четвърт, но Чикаго направи серия от 12:0, за да се доближи на само една точка дефицит при 104:103.

Крилото на нюйоркчани Джулиъс Рандъл показа колебание от наказателната линия и пропусна два наказателни изстрела, но в последната атака в мача ДеМар ДеРоузън не успя да намери целта от средно разстояние и така Никс откраднаха победата.

Освен Кемба и Ар Джей Барет, Джулиъс Рандъл приключи с 13 точки, 16 борби и 9 асистенции. Дерик Роуз добави 12 точки от пейката, а Еван Фурние се разписа с 10 точки.

Зак Лавийн наниза 25 точки за Чикаго, Никола Вучевич завърши с 22 точки, 8 борби и 6 асистенции, ДеМар ДеРоузън реализира 20 точки, а Алекс Карузо остана с 10 точки и 6 асистенции.

В същото време Далас Маверикс записа трета победа от началото на сезона след 104:99 срещу Сан Антонио Спърс.

Гостите от Сан Антонио взеха аванс от 10 точки през първата четвърт. До почивката той бе намален на само 2 и така през втората част Маверикс обърнаха мача, за да стигнат до крайната победа.

Над всички в мача, игран в „Американ Еърлайнс Сентър“ в Тексас, бе звездата на домакините Лука Дончич. Словенският гард реализира 25 точки, като към тях добави 5 асистенции и 3 борби за 34 минути на паркета.

За „шпорите“ най-резултатен бе Дейонте Мъри, който бе много близо до трипъл-дабъл – 23 точки, 10 борби и 8 асистенции. Това обаче не помогна на неговия тим и така Спърс допусна четвърта загуба от началото на сезона.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Вашингтон - Атланта - 122:111

Филаделфия - Детройт - 110:102

Чикаго - Ню Йорк - 103:104

Хюстън - Юта - 91:122

Далас - Сан Антонио - 104:99

Голдън Стейт - Мемфис - 101:104 след продължение